Leonardo da Vinci program 2012

Iskolánk 2012 tavaszán újra pályázatot nyújtott be – immár harmadszor – a Tempus Közalapítvány „Egész életen át tartó tanulás” program Leonardo da Vinci alprogramjához.

Az előző évek tapasztalatai alapján úgy határoztunk, hogy a német nyelvterület (Németország – Chemnitz) mellett angol nyelvet is használó országot is választunk azon diákjainknak is nyelvtanulási és gyakorlási lehetőséget kínálva, akik ezt a nyelvet tanulják.

Hosszas keresgélés után választásunk Portugáliára esett, ahol a külföldi partner készségesen állt rendelkezésünkre.
A nyerte pályázat megvalósítására 2012. nyarától került sor.

Az iskolában megtartott szakmai, kulturális és lélektani felkészülés után indultak el a gyerekek „felfedezni Európát”.
Portugáliába augusztusban repültek diákjaink (12 fő) két tanár kíséretében. A négy hét alatt az első hét nyelvi felkészítője (angol és portugál) három hét szakmai gyakorlat következett.

A Németországba induló 18 fő diák és két tanár utazása már a tanév alatt, szeptemberben kezdődött.
A kint töltött négy hét felépítése megegyezett a másik csoportéval.

Mindannyian élményekkel és „megpróbáltatásokkal” gazdagodva tértek haza, ahogyan erről élménybeszámolójuk is tanúskodik.

Munkaprogramok:

Munkanapló: