Leonardo da Vinci Mobilitási Program 2013

Iskolánk 2013 tavaszán – immár negyedik alkalommal – pályázatot nyújtott be a Tempus Közalapítvány Egész életen át tartó tanulás program Leonardo da Vinci alprogramjára, amely a szakképzésben vagy szakmacsoportos alapozó oktatásban tanuló diákok számára ad lehetőséget nyári külföldi szakmai gyakorlaton való részvételre.

Az előző év kedvező tapasztalatai alapján úti célként a németországi Chemnitz mellett a portugáliai Braga városát jelöltük meg a gyakorlat helyszíneként.

A benyújtott pályázatot a program támogatásra alkalmasnak ítélte, így 2013 júniusában kezdődhetett a megvalósítás.

A kiutazó diákok nyelvi, - szakmai és pszichológiai felkészítésen vettek részt.

Az ügyviteli szakmai felkészítés a külföldön megvalósítandó feladatokhoz kapcsolódott. Németországban. „Dokumentumkészítés és- kezelés az irodában” témakörben tevékenykedtek és állították össze az itthoni órákon is a hasznos portfóliót diákjaink.

Portugáliában „Rendezvényszervezés és PR a hivatali gyakorlatban” címmel esettanulmány összeállítása volt tanítványaink feladata.

A külföldön tartózkodás első hetében nyelvi felkészítő órákat (német, angol, portugál), melyet három hét szakmai gyakorlat követett.

Szakmai gyakorlat Németországban

Munkanapló: