Tudnivalók a nyári összefüggő gyakorlatról az ágazati képzésben tanulók számára

A szakmai gyakorlatok programját a szakképzési kerettantervek alapján állítottuk össze (14/2013.(IV.5) NGM rendelet

A nyári gyakorlatok hossza

10. évfolyam után 105 óra             3 hét
11. évfolyam után 140 óra             4 hét

Fiatalkorú tanuló esetében a gyakorlati képzés idő a napi 7 órát, nagykorú tanuló esetében pedig napi 8 órát nem haladhatja meg.

A szakmai gyakorlatot a diákok együttműködési megállapodással teljesítik, amelyet az iskola és a képzésre jogosult szervezet köt.

A gyakorlati képző biztosítja

• gyakorlati képzésért az iskola tanterve alapján
  • foglalkozási napló naprakész vezetése (téma, hiányzások, értékelések)
  • kedvezményes étkezés (amennyiben a foglalkoztatottnak is jár)
  • egyéni védő felszerelés, védő ruha
  • tisztálkodási eszköz

Az iskola biztosítja:

• felelősségbiztosítás a tanuló által okozott, de a tanuló által meg nem térített károk fedezésére
  • A diák kötelezettsége:
  • A gyakorlat ideje alatt napi bontásban munkanapló vezetése (elvégzett feladatok rögzítése, kapcsolódó nyomtatványok, iratok, prospektusok stb. összegyűjtése, amelyek a szakmai érettségi vizsgán bemutatásra kerülő portfólió részét majd
  • a munkahelyen pontos megjelenés
  • a választott szakmához méltó viselkedés
  • a rábízott feladatok legjobb tudása szerinti teljesítése

Hiányzás

• Ha a tanuló összefüggő szakmai gyakorlati képzésről való igazolt és igazolatlan mulasztása meghaladja az összefüggő gyakorlati képzési idő (óraszám) húsz százalékát, a tanuló az évfolyam követelményeit nem teljesítette 8magasabb évfolyamra nem léphet)

Az összefüggő nyári szakmai gyakorlat megkezdésének időpontja:
a tanítási évet követő hétfői nap

A gyakorlat végén minden tanuló köteles az iskolában leadni a munkanaplóját, jelenléti ívét és a foglalkoztatója által kiállított értékelését és igazolását.