SMART Tanterem tabletekkel a Táncsicsban

Nógrádban az első, országosan is úttörőnek tekinthető az az okostanterem, amelyet iskolánkban a Salgótarjáni Szakképzési Centrum irányítása alatt működő Táncsics Mihály Szakgimnázium és Szakközépiskolában adták át 2017. szeptember 27-én. A Samsung SMART-tantermet, amely nyolcmillió forintos beruházással készült, Gembiczki Ferenc, a Salgótarjáni Szakképzési Centrum főigazgatója, Juhászné Janik Beatrix igazgató, Becsó Zsolt, Kelet-Nógrád országgyűlési képviselője, Olgyai Miklós, a Samsung magyarországi projektmenedzsere adta át.

Iskolánk hagyományai és céljai szerint a művelt és igényes szakemberek képzésének intézménye, ami azonos esélyt biztosít minden diákunknak. Gondoskodni kíván a gyerekek jelenének és jövőjének biztonságáról. Nevelőtestületünk a jövő nemzedékeit tanítja tanulni, élni és másokkal együtt dolgozni. Minden, az elmúlt években a szakképzést érintő átalakulásban az elsők között vettünk részt. Tehetséggondozó iskolánkban folyamatosan keressük a kihívásokat és igyekszünk azoknak megfelelni. Az eszközök segítségével színes és változatos tanórákban lehet részünk mind a gyerekeknek, mind pedig a tanároknak – tette hozzá Juhászné Janik Beatrix a Táncsics igazgatója.