TEHETSÉGGONDOZÓ INFORMATIKA VERSENYE

Tehetséggondozó Informatika versenye

7-8. osztályosoknak

Versenyről

Ha szereted az informatikát, szereted a kihívásokat, szereted megmérettetni, hogy társaidhoz képest milyen az informatika tudásod, valamint továbbtanulni lehet, hogy az informatika területén szeretnél, a figyelmedbe ajánljuk Versenyünket.

Azt szeretnénk, hogy szórakozva ismerd meg az informatikában rejlő lehetőségeket. Ezért terveink szerint a feladatok megoldásához a kitartáson és a találékonyságon kívül csak az alapvető alkalmazásokból lesz szükségetek némi jártasságra.

A versenybe bármikor be lehet lépni, és egyik fordulóban sem szükséges az összes feladat megoldását beküldeni. Ugyanakkor az egyes fordulókban szerzett pontszámok a verseny során összeadódnak, tehát aki már az elején bekapcsolódik és a lehető legtöbb feladatra küld megoldást, annak van a legtöbb pont összegyűjtésére esélye.

A verseny 3 fordulós lesz, február elején fejeződik be egy vetélkedővel a döntőben. Az első 3 helyezett meghívást kap a Táncsics Napok záróünnepségére, ahol az iskolánk diákközössége előtt veheti át jutalmát.

A feladatok beküldési határidejének lejártával közzétesszük a megoldásokat, a beküldők által elért pontszámokat, és az értékelés során szerzett tapasztalatok alapján megfogalmazott tanácsainkat.

A verseny menetrendje:

Jelentkezés:
Nevezés kitöltése

2018. november 15
csütörtök éjfél

Az 1. forduló megoldásainak beküldési határideje
A 2. forduló feladatának megjelenése

2018. november 30
péntek éjfél

A 2. forduló megoldásainak beküldési határideje

2019. január 11
péntek éjfél